VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

26.05.2018 22:27

Dnia 25.05.2018r. w Szkole Podstawowej im. Bojowników o Wolność i Demokrację w Krzyżu Wlkp. odbył się VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego pod nazwą „The Big Challenge”. Konkurs zorganizowany został przez zespół nauczycieli języków obcych nowożytnych w składzie: mgr Małgorzata Skiera-Juchniewicz, mgr Marta Tomaszewicz-Molenda, mgr Maria Ficner-Cyganik oraz mgr Katarzyna Studniarek.

XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY dla UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

25.05.2018 08:24

16 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. BoWiD w Krzyżu Wlkp. po raz czternasty odbył się konkurs przyrodniczy. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została tematyce parków narodowych w Polsce. W konkursie uczestniczyło 15 uczniów z klasy V, VI i VII z 6 szkół powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Uczestnicy konkursu, rozwiązując test składający się z 31 pytań, wykazali się ogromną wiedzą z dziedziny ochrony przyrody i ekologii .

Po części konkursowej uczniowie udali się na uroczyste zakończenie do Nadleśnictwa Krzyż, które wraz z Burmistrzem Krzyża Wlkp. było sponsorem konkursu. Każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek oraz materiały promocyjne, a laureaci nagrody książkowe. Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów :

I i III miejsce zajęli uczniowie ze SP 1 w Czarnkowie

II miejsce zajęła  uczennica ze SP w Krzyżu Wlkp.

Wyróżnienia zdobyły uczennice ze SP w Połajewie.

Laureatom gratulujemy wysokich wyników, a uczniów i nauczycieli zapraszamy w przyszłym roku szkolnym do udziału w  XV edycji konkursu przyrodniczego.

• Szkoła przyjazna rodzinie - konkurs

18.05.2018 09:23

Konkurs na szkolny projekt edukacyjny w zakresie promocji wartości rodziny organizowany przez Wojewodę Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Nazwa Szkoły: Szkoła Podstawowa im Bojowników o Wolność i Demokrację w Krzyżu Wielkopolskim.

Tytuł konkursu:  Szkoła przyjazna rodzinie.

Cele ogólne:

1. Promowanie wartości rodziny jako podstawy odpowiedzialnego wychowania.
      2. Integracja i współdziałanie środowisk wychowawczych: szkoła-rodzina-dzieci.
      3. Wzmacnianie więzi rodzinnych.

Święto Szkoły

17.05.2018 17:10

8 maja 2018 r. przypadało Święto Szkoły. Zajęcia przeprowadzone tego dnia obejmowały treści programu wychowawczo-profilaktycznego (kształcenie i rozwijanie postaw patriotycznych), podstawy programowej i szkolnego programu doradztwa zawodowego.

Celami były:

- poznanie wybranych treści historycznych związanych z przebiegiem i zakończeniem drugiej wojny światowej i je wpływu na losy naszej ojczyzny,

- kształtowanie u uczniów poczucia więzi ze wspólnotą lokalną i narodową, postawy zaangażowania w działania obywatelskie,

- pielęgnowanie tradycji szkoły,

- poznanie przedstawicieli samorządu terytorialnego, zakresu ich zadań, idei samorządności lokalnej

- poznanie przedstawicieli różnych zawodów i sposobów kreowania drogi rozwoju zawodowego,

- prezentacja osiągnięć uczniów.

Majowe Święta

07.05.2018 14:19

,,Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka,

ale dlatego, że własna.”

Seneka

Maj jest miesiącem wielu ważnych dla Polaków świąt: 1 maja – obchodzimy Święto Pracy oraz kolejną rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej; 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą; 3 maja- rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święta majowe są związane z polską historią, tradycją i tożsamością narodową. Upamiętniając te wydarzenia, 3 maja  uczniowie naszej szkoły  przedstawili  dla społeczności naszego miasta program artystyczny pt.,, Rocznica wielkich myśli, rocznica wielkich serc”. Miał on na celu przypomnieć wszystkim najważniejsze fakty związane z przyczynami i konsekwencjami uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji oraz przybliżył sylwetki jej twórców. Uroczystość ta także uświadomiła nam, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna rozwijała się duchem wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.

Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły, a nauczycielom za trud w przygotowanie programu.  Program artystyczny opracowany został przez:  p. Elżbietę  Pachulską, p. Żanetę Mazurkiewicz, p. Hannę Gapską i p. Katarzynę Mazur-Kinę. Dekorację przygotowały: p. Joanna Rybak, p. Halina Wydryszek-Janas i p. Aleksandra Helak-Graś. W obchodach uczestniczył poczet sztandarowy pod opieką p. Tomasza Molendy.