II edycja projektu edukacyjnego „Symfonia na skrzypce i Dj-a”

25.04.2018 14:31

Już poraz drugi uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w bardzo ciekawym projekcie edukacyjnym,  prowadzonym przez muzyka Tomasza Dolskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie wysłuchali  utworów muzyki klasycznej w nowoczesnym wykonaniu. Koncert rozpoczął się „Wariacjami Enigma” skomponowanymi przez brytyjskiego kompozytora Edwarda Elgara,  następnie wysłuchaliśmy fragmentów utworów Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha, Camille Saint Saens oraz Tanga Por Una Cabeza. Każdy utwór poprzedzony był krótkim, barwnym  opowiadaniem o kompozytorze, epoce, cechach charakterystycznych powstających utworów. Ciekawe i przystępne wiadomości przedstawione przez młodego artystę, sprawiły, że uczniowie chętnie odpowiadali na zadane przez muzyka pytania, a każdy prezentowany utwór nagradzany był gromkimi brawami.

Hanna Gapska

Konferencja - „Autyzm z klasą – uczeń z całościowymi zaburzeniami rozwoju w szkole ogólnodostępnej”

22.04.2018 17:17

20 kwietnia 2018 roku w sali MGOK odbyła się konferencja „Autyzm z klasą – uczeń z całościowymi zaburzeniami rozwoju w szkole ogólnodostępnej”. Konferencja przygotowana została przez Zespół Nauczycieli Kształcenia Specjalnego. W roli prelegentów wystąpiły osoby, które na co dzień zajmują się diagnozowaniem, edukacją i terapią osób ze spektrum autyzmu: dr Justyna Leszka, mgr Marcelina Żółtowska, mgr Zyta Czechowska, mgr Jolanta Majkowska, mgr Ewa Gruna –Skowron, mgr Mirosława Kanar. Na konferencji gościliśmy również przedstawicieli władz samorządowych: burmistrza Krzyża Wielkopolskiego Pana Zygmunta Jasiewicza, Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Elżbietę Thomas oraz Przewodniczącego Komisji Oświaty Pana Marka Drogomireckiego.

„Zielona szkoła” w Kuźnicy Żelichowskiej

22.04.2018 22:00

Zielona szkoła, to forma edukacji , która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno – wychowawcze i  integracyjne. Uczenie przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce. Dlatego też w dniu 18 kwietnia 2018r., klasy 7a i 7d pod opieką wychowawców udały się autokarem do Kuźnicy Żelichowskiej na wspomnianą wcześniej Zielona szkołę.

08.04.2018 12:40

Społeczność Szkoły Podstawowej
      im. BoWiD w Krzyżu Wlkp.

składa podziękowania

Stowarzyszeniu Motocyklistów PCT Riders

za wsparcie akcji

Autyzm w chmury

zorganizowanej w ramach obchodów

Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Krzyż Wlkp., 5 kwietnia 2018r.

Autyzm w chmury

05.04.2018 20:47

Szkoła Podstawowa im. BoWiD w Krzyżu Wlkp. po raz drugi włączyła się w do obchodów światowego Dnia Świadomości Autyzmu. 5 kwietnia odbył się happening pod nazwą „Autyzm w chmury”, w którym udział wzięli uczniowie wraz z nauczycielami oraz wielu rodziców. Dołączyły do nas również dzieci z Niepublicznego Przedszkola Krecikowo oraz z Przedszkola im. Konopnickiej. Naszą akcję wsparli też członkowie Stowarzyszenia Motocyklistów PCT Riders, za co im serdecznie dziękujemy.