• „Drugie życie śmieci – zabawka z kartonu”

• 07.05.2018 18:43
        • Konkurs ten adresowany był do wszystkich dzieci z klas I-III uczęszczających do naszej szkoły. Zadaniem wychowanków było wykonanie zabawki z kartonu. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzenie wyobraźni oraz fantazji.

Na konkurs napłynęło łącznie 18 prac. Wszystkie były piękne, estetyczne. a przy tym niepowtarzalne! Do ich oceny powołano specjalne jury, które brało pod uwagę: pomysłowość, dobór materiałów odpadowych, technikę, a także wkład dziecka w wykonanie pracy.

Po wnikliwej obserwacji przyznano trzy nagrody główne.

I miejsce – Zuzanna Górska z kl. I b
          II miejsce – Lena Michałek z kl. I b
          III miejsce – Albert Kurach z kl. III d

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zainteresowanie konkursem, a laureatom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Organizator: Ewelina Łapacz

• Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” dla klas II- III

• 29.04.2018 21:18
        • 28 marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii”, którego głównym celem było doskonalenie języka polskiego oraz upowszechnienie kultury językowej wśród uczniów z klasy II i III. W konkursie wzięło udział 2 uczniów z klas drugich i 14 uczniów z klas trzecich. Pisali oni dyktanda i uzupełniali teksty z lukami przygotowane przez organizatorki. Po sprawdzeniu prac ogłoszono wyniki.

W kategorii klas drugich:
          I miejsce zajęła- Anna Grembowska z kl. II a
          II miejsce zajęła- Amelia Szwajcer z kl. II a

W kategorii klas trzecich:
          I miejsce zajęła- Zofia Pietrucik z kl. III f
          II miejsce zajął – Igor Surdel z kl. III c
          II miejsce zajęła – Milena Kubiś z kl. III a
          III miejsce zajął- Michał Klekota z kl. III b.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorzy: mgr Ewelina Łapacz, mgr Agata Zielińska

• Konkursu recytatorski „ Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów”  organizowany przez MGOK w Krzyżu Wlkp. – rozstrzygnięty!!!

• 19.04.2018 09:31
        • 17 kwietnia 2018 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżu Wlkp. zorganizowano jubileuszową XV edycję konkursu recytatorskiego
          „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów”. Z naszej szkoły do konkursu zakwalifikowało się pięć dziewczynek z klas I-III.

Miło jest poinformować, iż I miejsce w konkursie  w kategorii szkoły zajęły ex aequo: Magdalena Pyrz z klasy 3b i Zuzanna Sikora z klasy 3g

Na podium znalazła się również  Marianna Kołacińska z klasy 3a, która zajęła III miejsce w konkursie.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Marzena Machowina

• Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Leon”

• 13.04.2018 09:20
        • Dnia 12 kwietnia uczniowie klas III przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Leon”.  22 uczestników z naszej szkoły zmagało się z arkuszem zadań z języka angielskiego.

W teście znalazły się zadania zamknięte i otwarte, które sprawdzały znajomość środków leksykalnych i gramatycznych oraz poziom wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Po 45-minutowych zmaganiach, wszystkie arkusze zostały zapakowane do koperty i odesłane do głównego organizatora konkursu.

• Konkurs Recytatorski „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów” – etap szkolny

• 10.04.2018 10:39
        • W dniu 4 kwietnia 2018 roku odbył się konkurs recytatorski  z udziałem reprezentantów klas I – III przy Szkole Podstawowej w Krzyżu Wlkp.

Łącznie w konkursie zaprezentowało się 11 uczestników z poszczególnych oddziałów klas: Ratajczak Szymon, Frej Oliwier, Sanocka Zofia, Różańska Kalina, Szwajcer Amelia, Kołacińska Marianna, Pyrz  Magdalena, Nagórska Julia, Gapska Nikola,  Bednarowska Blanka, Sikora Zuzanna.