• Konkurs Wiedzy o Sporcie

• 18.06.2018 16:48
        • Konkurs Wiedzy o Sporcie odbywa się w naszej szkole od czasów pradawnych, sięga niemal czasów barona Pierre'a de Coubertina, twórcy współczesnego ruchu olimpijskiego. Niemal…

W każdym razie pojedynek na umysły i wiedzę w tej dziedzinie niesie emocje równe  rywalizacji sportowej. Po wstępnej fazie eliminacji klasowych: teście wiedzy ze znajomości zagadnień olimpijskich, wiedzy o znanych postaciach sportu, wiedzy o dyscyplinach sportowych, przepisach, wydarzeniach ze świata sport przyszedł czas na finał.

Uczestnicy finału musieli ponownie rozwiązać test, rozwikłać zagadki fotograficzne   i filmowe, odgadnąć w trzech krokach, jaką znaną postać polskiego sportu prezentuje lektor a na finiszu najlepsza trójka losowała pytania o wybranym przez siebie ciężarze punktowym. Mistrzem wiedzy o sporcie w roku szkolnym 2017/2018 została, po raz pierwszy w piętnastoletniej historii konkursu, przedstawicielka żeńskiej części grona uczniowskiego Wiktoria Machowina.  Drugie miejsce zajął Stanisław Pietrzyński, trzeci był Grzegorz Wojtaś. Brawo!

• Szkolny konkurs informatyczny

• 13.06.2018 09:30
        • W dniu 5.06.2018 r. odbył się „Konkurs wiedzy informatycznej” dla uczniów klas 5-7. W konkursie uczestniczyło 20 uczniów. Komisja konkursowa w składzie: Żaneta Mazurkiewicz i Iwona Sadowska wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Ewa Komara z kl. 7b

II miejsce – Martyna Musiał z klasy 7b

III miejsce – Łukasz Juchniewicz z klasy 7a

Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 5d Katarzyna Krupa

• Szkolny konkurs „Wiedzy o szkole i jej patronie”

• 13.06.2018 09:28
        • ,28 maja 2018 roku odbył się w Sali 124 szkolny konkurs „Wiedzy o szkole i jej patronie”. Konkurs ten stał się już elementem tradycji naszej szkoły i jest uwieńczeniem obchodów Święta Szkoły, które przypadają w miesiącu maju i wiążą się z rocznicą zakończenia II wojny światowej.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 13: 40 i trwał do godziny 14: 25 (45’). Adresatami konkursu byli uczniowie klasy VI i VII SP im. BoWiD. Tematycznie konkurs dotyczył patrona SP (Bojownicy o Wolność i Demokrację) jak również historii oraz tradycji szkoły.

W konkursie wzięło ostatecznie udział 14 uczniów. Zadania zostały ułożone w formie testu. W wyniku ustaleń zwycięzcą konkursu, uzyskując 58 punktów ( na 64 możliwe do zdobycia), został uczeń klasy VII a Łukasz Juchniewicz. Na drugim miejscu zdobywając 55 punktów uplasował się uczeń klasy VII c Maciej Józefów. Miejsce trzecie z wynikiem 50 punktów zajął uczeń klasy VII b Grzegorz Wojtaś. Tuż za pierwszą trójką znalazł się Wojciech Krajewski z klasy VI a, który zdobyła 48 punktów. Wymienieni wyżej uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

Wszystkim uczniom gratulujemy wyników i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się już za rok.

mgr Tomasz Molenda

• Konkurs kulinarny

• 06.06.2018 09:02
        • 26 czerwca 2018r. w naszej szkole odbyła się czwarta edycja "Konkursu kulinarnego dla dzieci i rodziców kl. I – III". W konkursie wzięło udział 10 zespołów (uczeń – rodzic) reprezentujących poszczególne klasy.

Celem konkursu było przede wszystkim promowanie zdrowego żywienia oraz integracja dzieci i rodziców. Każdy zespół  miał do przygotowania 2 potrawy: warzywne kanapeczki i owocowe koreczki. Ocenie podlegało: oryginalność i pomysłowość kulinarna, organizacja stanowiska pracy oraz estetyka i sposób  podania przygotowanych potraw.

Komisja w składzie: mgr Elżbieta Kujawa, mgr Łukasz Spychalski oraz dietetyk Adam Czyżewski dokonali oceny przygotowanych potraw i wyłonili następujących laureatów:

I    miejsce –  Maria Skowrońska z mamą

II   miejsce –  Marta Kośmider z mamą

III  miejsce –  Maciej Więcek z mamą

Wybór był bardzo trudny, ponieważ zespoły wykazały się ogromnym zaangażowaniem oraz niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Mamy dzielnie wspierały swoje pociech, a tak efektywnej współpracy mogliby im pozazdrościć nawet  najlepsi szefowie kuchni.

Zwycięscy otrzymali dyplomy oraz piękne nagrody, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Na zakończenie wszyscy  przygotowali szwedzki stół z konkursowymi pysznościami i mile spędzili wspólny czas.

Organizator konkursu

Magdalena Gapska
                                                                                             Agata Zielińska

• Kangur matematyczny

• 13.06.2018 09:32
        • 15 marca 2018 r. 45 uczniów naszej szkoły wzięło udział w kolejnej edycji konkursu Kangur Matematyczny. Do rozwiązywania zadań przystąpiło 12 uczniów klasy czwartej, 17 uczniów klasy piątej, pięcioro z klasy szóstej i jedenastu z klasy siódmej.

W bieżącym roku możemy pochwalić się dobrymi osiągnięciami. Katarzyna Krupa i Kamil Bortnik – uczniowie klasy 5, zostali nagrodzeni  za bardzo dobry wynik. Ośmioro uczniów otrzymało wyróżnienie i są to: Kacper Jurczyński z klasy czwartej, Konrad Masłowski, Julia Jaworska, Agata Michalak, Gracjan Sekuterski i Nikola Marcinkowska z klasy piątej oraz Stanisław Pietrzyński i Wiktoria Machowina z klasy siódmej.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolny Koordynator Konkursu: Mirosława Bujko