• Kangur

• 20.06.2019 13:03
        • Informacja z przebiegu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2019

Do udziału w tegorocznej XXVIII edycji konkursu zgłosiło się 71 uczniów naszej szkoły z klas II – VIII.

Konkurs odbył się 21 marca 2019 r. Uczniowie rozwiązywali zadania w dwóch kategoriach wiekowych:

- MALUCH: kl. III i IV – 17 uczniów,

- BENIAMIN: kl. V i VI – 38 uczniów,

- KADET: kl. VII i VIII – 16 uczniów.

Z opublikowanych wyników dla uczniów naszej szkoły wynika, że siedmioro uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie. Są to:
          Wanessa Pawłowska – 4b

Kacper Jurczyński – 5b

Kamil Bortnik – 6d

Agata Michalak – 6a

Katarzyna Krupa – 6 c

Dawid Kowalski – 7k

Za organizację konkursu w szkole odpowiadała Mirosława Bujko.

• Powiatowy konkurs matematyczny uczniów klasy szóstej.

• 20.06.2019 13:02

Już po raz siedemnasty 24 maja 2019 r. odbył się w Czarnkowie konkurs sprawdzający umiejętności matematyczne szóstoklasistów, Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Agata Michalak, Katarzyna Krupa i Adrian Pintera.

Po sprawdzeniu prac okazało się że komisja spośród 24 uczestników wyłoniła aż troje laureatów, którzy zajęli równorzędne I miejsce. Wśród nich była Kasia Krupa. Gratulacje!

Mirosława Bujko

• Konkurs chemiczny

• 20.06.2019 12:41
        • Uczniowie Szkoły Podstawowej na

XI Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym

dla uczniów powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego

Organizatorem konkursu, który odbył się 10 czerwca 2019 r.  jest Stowarzyszenie Oświatowe wspierające rozwój dzieci i młodzieży z siedzibą w Trzciance. Prezesem Stowarzyszenia jest pani Czesława Mickiewicz, emerytowana nauczycielka chemii.

Corocznie konkurs odbywa się w trzech kategoriach. W pierwszej kategorii uczestniczą uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Szkołę Podstawową w Krzyżu Wielkopolskim reprezentowali w tym roku uczniowie klas ósmych: Wiktoria Machowina, Karolina Buksik, Grzegorz Wojtaś i Igor Pawłowski.

Zadania konkursowe nie są łatwe. Uczniowie muszą posiadać dużą wiedzę i umiejętności z chemii, ponieważ poziom trudności tych zadań często wykracza poza program nauczania chemii w szkole podstawowej, ale nasi przedstawiciele spisali się znakomicie.

Laureatem konkursu został Grzegorz Wojtaś, który zajął III miejsce, a pozostali uzyskali wysokie wyniki.

Miłą niespodzianką było pojawienie się na konkursie lokalnej, trzcianeckiej telewizji.

Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas dalszych zmagań z chemią.

Nauczyciel chemii: Bożena Tchórzko

• Szkolny konkurs wiedzy o ruchu drogowym

• 20.06.2019 12:20

13 maja został przeprowadzony Szkolny konkurs wiedzy o ruchu drogowym dla klas IV-VI oraz klas II-III. Komisja konkursowa, w osobach Pani Marzeny Kućko oraz Pana Tomasza Molendy oceniła prace.

Oto wyniki:

W kategorii klas II-III

I miejsce zajęła Michalina Borowska z klasy 2c

II miejsce zdobył Maciej Bocian z klasy 2 b

natomiast III miejsce zajęły Emilia Mazur z klasy 2 c oraz Anna Pawluk

z klasy 2 d.

W klasach IV-VI

I miejsce zdobyła Laura Kozłowska z klasy 5 b

II miejsce zajął Krzysztof Baliński z klasy 5 c

III miejsce zajęła Zuzanna Paśko z klasy 5c.

Gratulujemy zwycięzcom wiedzy pozwalającej na zachowanie bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w różnych sytuacjach.

Nagrody w konkursie ufundowała Szkolna Rada Rodziców.

Halina Wydryszek-Janas

• Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” dla klas II- III

• 14.05.2019 20:18
        • Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” dla klas II- III

1 kwietnia 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii”, którego głównym celem było doskonalenie języka polskiego oraz upowszechnienie kultury językowej wśród uczniów z klasy II i III. W konkursie wzięło udział 3 uczniów z klas drugich i 8 uczniów z klas trzecich. Pisali oni dyktanda i uzupełniali teksty z lukami przygotowane przez organizatorki. Po sprawdzeniu prac ogłoszono wyniki.

• W kategorii klas drugich:
            I miejsce zajęła-  Emilia Mazur
            II miejsce zajęła- Blanka Patyk
            III miejsce zajęła -  Basia Spychała
            III miejsce zajęła- Iga Obrał
          • W kategorii klas trzecich:
            I miejsce zajęła- Nadia Kubiak-Czerwony
            II miejsce zajął – Amelia Szwajcer

III miejsce zajęła – Anna Grembowska

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorzy: mgr Ewelina Łapacz, mgr Agata Zielińska