• .

• Informujemy, iż z przyczyn od nas niezależnych konkurs zostaje przesunięty na 20.12 (wtorek), godz. 15.00 🧑‍🎄👼🏼 Zachęcamy do udziału!

• Mikołajki w kinie

• 6 grudnia w ramach klasowej integracji, udaliśmy się całą klasą do kina w Czarnkowie na film, pt: "Bella i Sebastian: Nowe pokolenie". Możliwość obejrzenia filmu na dużym ekranie w sali kinowej sprawiła nam bardzo wiele radości…

Film opowiada o chłopcu , który bardzo niechętnie spędza wakacje w górach u dawno niewidzianej babci. Ma pomagać w owczarni, ale takie zadanie mało ekscytuje chłopca wychowanego w dużym mieście. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje suczkę Bellę, wielkiego, puchatego psa pasterskiego. Będąc świadkiem okrutnego zachowania właściciela Belli postanawia uratować ją z rąk oprawcy. Sebastian jest gotów zrobić wszystko, aby ochronić swoją psią przyjaciółkę, dzięki czemu przeżyje najbardziej szalone lato w swoim życiu.

"Bella i Sebastian. Nowe pokolenie " to przepiękna, mądra opowieść o sile, jaką można czerpać z przyjaźni, o wolności, którą daje życie blisko natury. To też opowieść o odbudowywaniu niełatwych rodzinnych relacji, a także stawianiu czoła złu i przeciwnościom losu.

Jednogłośnie uznaliśmy, że wspólne obejrzenie tego filmu było naprawdę dobrym pomysłem.

Po filmie pospacerowaliśmy po naszym powiatowym mieście, zatrzymaliśmy się koło pomnika Powstańca, przyjrzeliśmy się choince ustawionej na rynku. Na zakończenie wycieczki  wstąpiliśmy do pizzerii na przepyszną pizzę. Po powrocie w kasie czekała na nas miła niespodzianka. Okazało się, że

Mikołaj o nas nie zapomniał. To był naprawdę bardzo miły dzień.

• Mikołajkowa JOGA

• Mikołajkowa JOGA oraz świąteczne kino na matach.

Zachęcam do obejrzenia krótkiej relacji z naszych zajęć.

Agata Zielińska

• Wizyta Mikołaja w klasach 1- 4

• Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. Tego dnia każdy, kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę na cześć Świętego Mikołaja. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł słodkości. Organizatorem tej wizyty była Rada Rodziców, która zatroszczyła się, aby każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

Wioletta Popławska

• Andrzejki dla przedszkolaków

• Po dwóch latach przerwy (pandemia COVID) uczennice Liceum Ogólnokształcącego - wcielające się we wróżki, księżniczki i postacie z bajek - odwiedziły w dniu świętego Andrzeja z wróżbami i zabawami przedszkolaków z Przedszkola nr 1 im. Marii Konopnickiej.

Były magiczne przedmioty, serca, buty „wędrujące” do drzwi sal przedszkolnych i wiele innych atrakcji dla najmłodszych. W jednej z grup był nawet pokaz tańca towarzyskiego.

Podziękowaniami za wspólną zabawę były piękne laurki od wszystkich grup, w których gościłyśmy.

Opiekunka Rady SU LO Barbara Brzozowska

• Tydzień Edukacji Globalnej już za nami!

• W trzecim tygodniu listopada  nasza szkoła włączyła się w 24 edycję  TEG.

Hasło brzmiało : „Solidarni ponad granicami”

Hasło naszej szkoły: „Angażujemy się na rzecz innych”

Celem TEG było zrozumienie, na czym polega solidarność społeczna
            i zapoznanie z przykładami działań związanych z angażowaniem się na rzecz innych. Uczniowie klas 1-3 wykonali pracę plastyczną na temat: Sposoby pomagania innym.  Starsi uczniowie na zajęciach  z wychowawcą przeprowadzili

dyskusję: Zrób coś dobrego – 10 pomysłów jak pomóc innym.

Omówiono kręgi solidarności  oraz nasze działania na rzecz: jednostki,  grupy,

społeczności lokalnej, społeczności globalnej.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w działania związane z Tygodniem Edukacji Globalnej.

Krystyna Matkowska

• Warsztaty Renowacji Mebli i nie tylko..

• Dnia 29 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty renowacji mebli oraz innych drewnianych przedmiotów. Zajęcia przeznaczone były dla wszystkich chętnych uczniów klas piątych. Na warsztatach uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami drewna oraz ich właściwościami;z technikami renowacji; z niezbędnymi narzędziami wykorzystywanymi w renowacji oraz ze stylami w sztuce, którymi charakteryzowały się poszczególne meble na przestrzeni wieków.

Każdy z uczniów pracował z przyniesionym przez siebie przedmiotem, który po zajęciach był nie do poznania. :)

Kinga Bołądź