• Lekcja muzealna „Fałszerze dzieł sztuki”

• 15.11.2018 20:46

14 listopada 2018 r. uczniowie klasy Vb, Vc i Vd uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Fałszerze dzieł sztuki” w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

W trakcie wizyty uczniowie dowiedzieli się czym różni się kopia od falsyfikatu, co to jest oryginał, reprodukcja oraz replika.

Spotkanie było wzbogacone o „historie z dreszczykiem”- czyli opowieść o kradzieży obrazu Claude’a Moneta pt. „Plaża w Paurville” z poznańskiego muzeum.

W trakcie warsztatów uczniowie zostali podzieleni na grupy i wykonywali różne zadania m.in. musieli znaleźć kilka obrazów mając do dyspozycji tylko ich fragmenty. Niełatwo było zidentyfikować dzieła na podstawie puzzli, metaforycznych opisów czy niepozornych detali, ale udało się !

Po ekscytującej lekcji sztuki i historii uczniowie wraz z opiekunami udali się do Energi Super Park na lekcję wychowania fizycznego, podczas której trzeba było się wykazać niezwykłą koordynacją ruchową.

Był to bardzo intensywny i pełen atrakcji dzień w stolicy Wielkopolski.

Na pewno tam wrócimy!

Maria Ficner-Cyganik