• Obóz edukacyjny EuroWeek – Szkoła Liderów.

• 04.04.2019 19:58
      •             W dniach 12-16 marca 25 uczniów naszej szkoły brało udział w programie edukacyjnym EuroWeek – Szkoła Liderów. Zajęcia odbywały się w malowniczej miejscowości Różanka leżącej w Kotlinie Kłodzkiej z udziałem wolontariuszy pochodzących z różnych stron świata np. z Meksyku, Wietnamu i Birmy.

Uczestnicy obozu mieli szansę integrować się z młodzieżą z innych szkół, nawiązywać nowe znajomości, a przede wszystkim kształtować i rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

Każdy dzień  rozpoczynał się od „Energizera”, podczas którego uczniowie wykonywali różne ćwiczenia i układy taneczne, następnie odbywały  się warsztaty w różnych grupach wiekowych, gdzie rozmawiano tylko w języku angielskim. Warsztaty składały się z różnych gier i zabaw oraz prezentacji o krajach, z których pochodzili wolontariusze. Uczniowie naszej szkoły bardzo często byli liderami swoich grup -  prezentowali na forum przygotowane przez swoją grupę zadania. Podczas zajęć uczniowie przełamywali bariery związane z mówieniem w języku angielskim.

Po raz kolejny, uczestnicząc w projekcie, przekonaliśmy się, że nauka języka najefektywniej przebiega w warunkach wynikających z potrzeby komunikacji i poznania drugiego człowieka.

Maria Ficner-Cyganik