• Standardy szkoły promującej zdrowie

•

Szkoła promująca zdrowie dąży do osiągania celów i realizuje zadania określone w podstawach programowych kształcenia ogólnego i innych obowiązujących aktach prawnych i ponadto:

1.     Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.

2.       Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu, dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.

3.       Szkoła realizuje edukację zdrowotną i program profilaktyki dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dąży do poprawy skuteczności działań w tym zakresie.

4.      Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

• Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
      • zsokrzyz@wp.pl
      • tel: 67 25 64 087 /ul.Sienkiewicza 1/ tel: 67 25 64 035 /ul.Wojska Polskiego 35/
      • ul. Sienkiewicza 1 64-761 Krzyż Wielkopolski